31-07-2016

Dlaczego uważam, że ceny ropy naftowej mogą spadać ?. Jak może wpłyną to na zachowanie amerykańskiego banku centralnego ? Jaki związek ma z tym kurs NZD/JPY ?

Z ostatnio przeprowadzonych analiz na tej stronie wynika, że w najbliższych kilku a może nawet kilkunastu miesiącach możemy być świadkami spadków cen ropy naftowej. Naturalnie nie jest to pewne, ale dość realne.

O tym, że istnieje ryzyko spadków cen ropy naftowej, czy też być może nawet szerzej ce surowców świadczy moim zdaniem wygląd wykresu kursu dolara nowozelandzkiego (w jenach japońskich).

Dlaczego ? Otóż dolar nowozelandzki należy do grupy tak zwanych walut surowcowych, które słabną, gdy ceny surowców spadają i umacniają się, gdy ceny surowców rosną.

Popatrzmy na wykres kursu dolara nowozelandzkiego (w jenach japońskich).

NZD/JPY

NZD-JPY

Na wykresie tej pary walutowej doszło do wybicia z tak zwanej formacji nietypowego podwójnego szczytu.

Gdyby formacja ta miała się wypełnić powinno dojść do spadku kursu dolara nowozelandzkiego (w jenach japońskich) do 66,23, czyli o 10,0  %.

Skoro tak.. to towarzyszyć powinien temu spadek cen ropy naftowej a może i innych surowców.

Być może dzięki temu spadać będzie presja inflacyjna, co oddalając perspektywę kolejnych podwyżek stóp procentowych w USA może pomóc w realizacji scenariusza wzrostowego na giełdzie nowojorskiej.

Sławomir Kłusek, 31 lipca 2016 roku

Treści zawarte na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl

0