15-11-2016

Czy Stalprofil powróci do trendu wzrostowego ?

Podstawową rubryką analityczną na stronie internetowej http://analizy-rynkowe.pl/ jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia”. W rubryce tej umieszczam takie spółki, które wedle mojej  opinii charakteryzują się atrakcyjnością techniczną, fundamentalną i psychologiczną. Oczywiście zawsze można dyskutować o tym na czym może polegać każdy z tych 3 typów atrakcyjności. Dziś przykładowo omówię sytuację spółki Stalprofil. Została ona wprowadzona do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” w dniu 3 sierpnia 2016 roku.

TECHNIKA

Na wykresie kursu akcji tej spółki doszło do wybicia z nietypowej formacji podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić powinno dojść do wzrostu kursu akcji tej spółki do 14 złotych i 97 groszy.

STALPROFIL

stalprofil

Po wybiciu z tej formacji kurs doświadczał korekty spadkowej, która prawdopodobnie dobiega końca. Wydaje się, że aktywność strony popytowej powinna się niedługo zwiększyć.

PSYCHOLOGIA

Jedna z sentencji giełdowych brzmi: ,,kupuj ciszę, sprzedawaj rozgłos”. Postawiłem pewną ogólną prognozę. Prognoza ta brzmi: kursy akcji tych spółek o których się teraz mało mówi w mediach zachowają się w przyszłości lepiej niż kursy akcji tych spółek o których teraz mówi się w mediach dużo.

Oczywiście popularność spółki w mediach może być mierzona w różny sposób. W dzisiejszym świecie ogromną rolę odgrywa Internet. W związku z tym założyłem, że miarą popularności spółki w mediach będzie liczba wpisów (czyli tak zwanych postów) na temat danej spółki na forum giełdowym znanego portalu internetowego http://www.bankier.pl/ na przestrzeni ostatnich 30 dni.

W tym kontekście warto przyjrzeć się spółkom umieszczonym w rubryce ,,Wykres do przemyślenia” na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Liczba wspomnianych wpisów na temat wspomnianych spółek jest różna. Dla CD Projekt jest to 1166 wpisów a dla spółki Monnari 600 wpisów. Uwaga ! – dla spółki Stalprofil liczba wpisów na przestrzeni ostatnich 30 dni (według stanu na godz. 13.00 w dniu 15 listopada 2016 roku) wynosi…0 !. Tak dokładnie zero. Wokół spółki Stalprofil panuje więc cisza.

Szczegółowe dna o liczbie wpisów można znaleźć tutaj:

http://www.bankier.pl/gielda/notowania/ranking-popularnosci

Z psychologicznego punktu widzenia oznacza to pojawienie się szansy na dobre zachowanie kursu akcji w przyszłości.

FUNDAMENTY

Stalprofil to spółka z branży handlu hurtowego budowlanej. Akcje spółki notowane są przy poziomie wskaźnika Cena/Wartość Księgowa wynoszącym 0,89. To stosunkowo niska, atrakcyjna wycena.

Co jest szczególnie optymistyczne ?

Na sile względnej Stalprofil/WIG20 mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją. Oto w sytuacji, gdy średnia ruchoma ze 100 tygodni znajduje się w trendzie wzrostowym oscylator stochastyczny doszedł do strefy wyprzedania.

STALPROFIL/WIG20

stalprofil-wig20

Moje doświadczenie analityczne podpowiada mi, że pojawienie się tego typu sygnału w sytuacji, gdy wokół spółki panuje cisza na forum portalu bankier.pl zwiastuje bardzo często nadchodzenie fali trendu wzrostowego !. Oznaczałoby to, że powinien teraz nadejść okres w którym kurs akcji spółki Stalprofil będzie zachowywać się lepiej od indeksu WIG20. Oczywiście pewności nie ma, ale szanse na to są moim zdaniem bardzo duże.

SK

Sławomir Kłusek, 15 listopada 2016 roku

P.S. Jakiś czas temu założyłem swój profil na Facebooku. W tej sytuacji  kontakt ze mną możliwy jest także za pomocą tego medium społecznościowego.

Wiele rożnych przemyśleń i informacji zamieszczam na Facebooku wyłącznie (!) dla ,,znajomych z Facebooka”. 

https://pl-pl.facebook.com/people/S%C5%82awomir-K%C5%82usek/100007887437416

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

0