03-07-2017

Czy kurs akcji spółki Rafako może wybuchnąć ?

1.Wstęp

Rafako jest od początku istnienia związane z branżą energetyczną, na potrzeby której projektuje i produkuje kotły i urządzenia ochrony środowiska. To ważna wiadomość.

Warto bowiem zauważyć, że w ostatnich kilku miesiącach możemy zaobserwować silne zwyżki kursów akcji spółek energetycznych a perspektywy kształtowania się kursów owych spółek również kształtują się korzystnie, na co wskazywałem przeprowadzając analizy techniczne kursów akcji na przykład spółek: Enea oraz Tauron PE.

Może więc wzrostom kursów akcji spółek energetycznych towarzyszyć będzie wzrost kursu akcji spółki Rafako, która jak to wspomniałem oferuje swe produktu przedstawicielom branży energetycznej. Przyznam, że uważam ten scenariusza za dość prawdopodobny.

2.Rozwinięcie

Popatrzmy na wykres kursu akcji Rafako. Warto zauważyć, że na wykresie kursu akcji spółki Rafako doszło do wybicia z formacji podwójnego dna. Układ średnich ruchomych jest typowy dla hossy.

RAFAKO

RAFAKO

Popatrzmy na wykres siły względnej Rafako/WIG20. Warto zauważyć, że także na wykresie siły względnej Rafako/WIG20 doszło do wybicia z formacji podwójnego dna. Układ średnich ruchomych jest coraz bardziej typowy dla hossy.

RAFAKO/WIG20

RAFAKO-WIG20

3.Zakończenie

Z tego wszystkiego wynika moim zdaniem bardzo ciekawy zestaw wniosków. Po pierwsze wydaje się czekać nas mogą wzrosty kursy akcji spółki Rafako. Gdyby wspomniana formacja podwójnego dnia miała się wypełnić powinno dojść do zwyżki kursu akcji spółki Rafako do 14 złotych i 52 groszy z 8 złotych i 2 groszy (kurs z 30 czerwca 2017 roku), czyli o 81,0 %. Po drugie realna szansa na wzrosty siły względnej Rafako/WIG20 sugeruje, że w kursie spółki Rafako drzemie jakaś ukryta siła, jakaś tajemnicza przewaga, jakaś tajemnicza fundamentalna moc.

Jaka ? może związana z pojawieniem się 27 czerwca informacji o tym, że w spółce przeprowadzany ma być ,,pierwszy etap obecnej reorganizacji przeprowadzanej (…) pod kątem obszarów możliwych do outsourcingu obejmie przede wszystkim finanse, IT, HR i inne działy wsparcia” a tego samego dnia rada nadzorcza Rafako powołała właśnie zarząd na nową kadencję, z Agnieszką Wasilewską-Semail jako prezesem, która (jak mniemam) będzie ów program wdrażać w życie.

Sławomir Kłusek, 3 lipca 2017 roku

sk

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

Zapraszam na mój profil na Facebooku :)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100007887437416

0