24-10-2016

Czy kurs akcji spółki LC Corp ma szansę znów być lepszy od indeksu sWIG80 ?

Podstawową rubryką analityczną na stronie internetowej http://analizy-rynkowe.pl/ jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia”, w której na zasadzie przykładu umieszczam te spółki, których kurs wybił się z typowej lub nietypowej formacji podwójnego dna. Jedną z takich spółek była spółka deweloperska LC Corp. Została ona umieszczona w tej rubryce w dniu 7 grudnia 2015 roku. Spółka wchodzi w skład indeksu małych spółek, czyli w skład indeksu sWIG80.

Od tego momentu kurs akcji spółki zyskał na wartości. Zachowanie kursu spółki było lepsze od indeksu sWIG80. Na pierwszym wykresie linia pionową zaznaczyłem dzień 7 grudnia 2015 roku.

LC CORP

lcc

Na drugim wykresie przedstawiającym zachowanie siły względnej LC Corp/sWIG80 można dostrzec bardzo ciekawą sytuację. Oto nastąpiło dojście do ważnego wsparcia.

LC CORP/sWIG80

lcc-swig80-wsparcie

Oscylator stochastyczny obliczany w oparciu o dane tygodniowe wszedł do strefy wyprzedania.

LC CORP/sWIG80

lcc-swig80-oscylator

Nastąpiło także dojście od góry do rosnącej średniej ruchomej z 200 tygodni.

LC CORP/sWIG80

lcc-swig80-srednia

W rezultacie mamy do czynienia z pojawieniem się szeregu czynników, które mogą sprzyjać temu, aby już wkrótce rozpoczęła się fala wzrostu siły względnej LC Corp/sWIG80, czyli, żeby zachowanie kursu tej spółki było lepsze od zachowania indeksu LC Corp.

Sławomir Kłusek, 24 października 2016 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

0