18-06-2018

Czy dolar amerykański (np. w stosunku do euro) będzie coraz w najbliższych 2-3 latach coraz mocniejszy ? To bardzo realne !

Wcale się nie zdziwię jeżeli w najbliższych kilku latach (powiedzmy dwóch-trzech) będziemy świadkami dalszego umocnienia kursu dolara amerykańskiego (wobec różnych walut, na przykład euro, dolara amerykańskiego itd.).

Warto przyjrzeć się długookresowemu wykresowi indeksu dolara amerykańskiego stworzonemu przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. Oto doszło na nim do wybicia z bardzo dużej formacji podwójnego dna.

Wykres dolara amerykańskiego stworzony przez Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska BOSSA-USD 

DOLAR

Po wybiciu doszło do korekty. Oscylator stochastyczny stworzony w oparciu o dane kwartalne doszedł do strefy wyprzedania, co w trendzie wzrostowym jest sygnałem kupna. Jaki z tego wniosek ? Prawdopodobnie dolar amerykański będzie coraz mocniejszy

Sławomir Kłusek, 18 czerwca 2018 roku

sk

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

10+