12-03-2018

Czy akcje Asseco Poland oraz Cyfrowego Polsatu mogą skorzystać na relatywnym osłabieniu akcji banków ?

Jednym z najważniejszych wydarzeń poprzedniego tygodnia było posiedzenie RPP. Podczas konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński oświadczył: ,,do 2020 r. nie widzę powodów do podnoszenia stóp”.

Z tego by wynikało, że nadal będziemy mieli do czynienia z niskim poziomem stóp procentowych. Pojawiają się opinie, że może negatywnie wpływać na poziom marż odsetkowych banków komercyjnych.

Poza tym najbliższym miesiącach można spodziewać się osłabienia złotego, co może też pogarszać sytuację kredytobiorców posiadających kredyty w euro, frankach szwajcarskich czy też dolarach amerykańskich.

W związku z tym warto spojrzeć na wygląd siły względnej WIG-Banki/WIG20. Na wykresie doszliśmy właśnie do ważnego oporu a przy tym oporze ukształtowały się 2 formacje objęcie bessy, co zapowiada spadki.

WIG-BANKI/WIG20

BANKI-WIG20

Spadki wspomnianej siły względnej oznaczałyby, że indeks sektora bankowego zachowywał by się gorzej niż indeks WIG20.

WIG-BANKI/WIG20

BANKI-WIG20-BIS

Wynikałoby z tego, że poza-bankowa część indeksu WIG20 zachowywać się powinna gorzej, niż indeks jego część bankowa.

Teraz powstaje kluczowe pytanie: akcje, których spółek z indeksu WIG20 (z poza właśnie jego części bankowej) będą się zachowywać stosunkowo mocno.

Być może właśnie na przykład akcje 2 spółek z indeksu WIG20, wprowadzonych w tym roku do rubryki ,,Wykres do przemyślenia”: Asseco Poland oraz Cyfrowego Polsatu.

Popatrzmy na wykres siły względnej Asseco Poland/WIG20. Po dojściu do wsparcia można oczekiwać zwyżek. Objęcie hossy jest sygnałem kupna.

ASSECO POLAND/WIG20 

ASSECO-POLAND-WIG20

Teraz popatrzmy na wykres siły względnej Cyfrowy Polsat/WIG20. Po dojściu do wsparcia można oczekiwać zwyżek. Młot przy wsparciu to sygnał kupna.

CYFROWY POLSAT/WIG20 

CYFROWY-WIG20

Więcej o Asseco Poland

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-asseco-poland-2/

Więcej o Cyfrowym Polsacie

http://analizy-rynkowe.pl/wykres-do-przemyslenia-cyfrowy-polsat-2/

Sławomir Kłusek, 12 marca 2018 roku

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

3+