09-04-2018

Ciekawe wnioski z wykresu siły względnej CAC40/ropa naftowa – spodziewam się hossy na rynku akcji wywołanej spadkiem presji inflacyjnej !. To dobra wiadomość także dla WIG-u 20

Na wykresie siły względnej CAC40/ropa naftowa mamy do czynienia z ciekawą sytuacją.

W perspektywie bardzo długoterminowej doszło do wybicia z formacji podwójnego dna.

CAC40/ROPA NAFTOWA 

CAC-ROPA-1

Formacja ta zapowiada wzrosty

Jeszcze się ona nie wypełniła.

Oscylator stochastyczny znajduje się w strefie wyprzedania. W trendzie wzrostowym jest to sygnał zwiastujący koniec korekty spadkowej oraz rozpoczęcie nowej fali wzrostów.

CAC40/ROPA NAFTOWA

CAC-ROPA-2

Zakładam, że do nich faktycznie dojdzie. Przekonuje mnie do tego to, że pojawił się pro-wzrostowy układ techniczny

jest taki oto układ techniczny, w którym oznaczona kolorem żółtym średnia ruchoma ze 100 sesji znajduje się powyżej oznaczonej kolorem niebieskim średniej ruchomej z 200 sesji (co świadczy wedle stosowanej tutaj definicji o występowaniu trendu wzrostowego) a poziom siła względna znajduje się poniżej poziomu z przed 150 tygodni.

CAC40/ROPA NAFTOWA  

CAC-ROPA-3

Co z tego wynika ? Po pierwsze szansa na stosunkowo mocne zachowanie indeksu CAC40, czy szerzej rynków dojrzałych z Europy. Po drugie szansa jest na stosunkowo słabe zachowanie ceny ropy naftowej.

Możliwe, że banki centralne w sytuacji przyszłego spadku cen ropy będą prowadzić politykę łagodniejszą, niż tego się dziś oczekuję co wpływie pozytywie na zachowanie indeksów rynków akcji 

Sławomir Klusek, 9 kwietnia 2018 roku

9

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

13+