16-12-2015

BZWBK oraz PEKAO – szansa na utworzenie formacji objęcia hossy

Podczas dzisiejszej sesji giełdowej byliśmy świadkami relatywnie mocnego zachowania kursów akcji największych banków notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Wśród tych ,,mocnych banków” znalazły się między innymi 2 banki, które na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy znalazły się w rubryce ,,Wykres do przemyślenia”: BZWBK oraz PeKaO.

Kurs akcji banku BZWBK zwyżkował o 1,8 % a kurs akcji banku PeKaO zwyżkował o 4,5 %.

W rezultacie pojawiła się realna szansa na to, aby na wykresach kursów akcji banków utworzyły się pozytywne zapowiadające wzrosty formacje świecowe.

Gdyby na zakończeniu notowań w piątek 18 grudnia kurs akcji banku BZWBK ukształtował się na poziomie takim samym lub wyższym, niż na zakończeniu dzisiejszych notowań (275,45 zł.) na stworzonym w oparciu o tygodniowe dane wykresie świecowym ukształtowałaby się formacja objęcia hossy.

BZWBK

BZWBK

Także gdyby na zakończeniu notowań w piątek 18 grudnia kurs akcji banku PeKaO ukształtował się na poziomie takim samym lub wyższym, niż na zakończeniu dzisiejszych notowań (147,20 zł.) na stworzonym w oparciu o tygodniowe dane wykresie świecowym ukształtowałaby się formacja objęcia hossy.

PEKAO

PEKAO

Sławomir Kłusek, 16 grudnia 2015 roku

P.S. Czym jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia” ?

Plik w PDF

WYKRES-DO-PRZEMYSLENIA-4-INDEKSY-07-12-2015

Plik w Word

WYKRES-DO-PRZEMYSLENIA-4-INDEKSY-07-12-2015

0