04-05-2021

strategia bastiona (aktualizacja) – rezultaty strategii !

Prowadząc stronę internetową analizy-rynkowe.pl przeprowadzam ocenę efektywności strategii bastiona.

8 marca 2021 roku  dokonałem pierwszego wpisu poświęconego strategii bastiona.

W tym podejściu inwestycyjnym wykorzystywana jest strategia bastiona, której istotą jest między innymi to że, że akcje kupowane są w danym dniu o określonej godzinie a sprzedawane są dokładnie po miesiącu.

W nowej analizie przetestowałem zachowanie kursów akcji wchodzących aktualnie w skład indeksu WIG20 w okresie od 11 maja 2020 roku do 30 kwietnia 2021 roku.

Generalnie rzecz biorąc wykorzystywane są w strategii bastiona dane 1-godzinowe a nie dane dzienne.

Pozycja długa otwierana jest wówczas, gdy pokonywany jest szczyt wydmy giełdowej.

Pozycja długa jest zamykana po 1 miesiącu.

W poniższym pliku przedstawiłem zestawienie dat kupna i cen kupna (w dniu pojawienia się sygnału kupna zgodnie ze strategią bastiona ) oraz dat sprzedaży i cen sprzedaży (następujących 1 miesiąc po pojawieniu się sygnału kupna) w okresie od 11 maja 2020 roku do 30 kwietnia 2021 roku.

BASTION-30-04-2021

Średnia ta była dodatnia i wyniosła 7,4 %.

Jak na okres 1 miesiąca jest to wielkość całkiem zadawalająca.

Zachęcam do samodzielnego testowania przydatności strategii bastiona.

Opis strategii bastiona znajduje się pod poniższym linkiem

http://analizy-rynkowe.pl/bastion/

—————————————————————–

Uwaga ! – biorąc udział w ankiecie (wystarczy do tego kliknięcie myszą 1 raz w miejscu ankiety znajdującym się na dole po prawej stronie strony analizy-rynkowe.pl) można przyczynić się do rozsławienia strony analizy-rynkowe.pl.

Strona http://analizy-rynkowe.pl/  funkcjonuje już ponad 6 lat a jej prowadzenie jest jednym z moich kluczowych celów życiowych.

http://analizy-rynkowe.pl/dzis-strona-analizy-rynkowe-pl-obchodzi-6-rocznice-swego-funkcjonowania-kurs-akcji-wprowadzonej-do-rubryki-wykres-do-przemyslenia-poznanskiej-spolki-czerwona-torebka-uczcil-ja-przebiciem/

O ankiecie: 

http://analizy-rynkowe.pl/ankieta-2021/

Dziękuję za każdy głos !

Sławomir Kłusek, 4 maja 2021 roku

fbt

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

11+