Prowadząc stronę internetową http://analizy-rynkowe.pl/ przeprowadzam ocenę efektywności strategii bastiona.
8 marca 2021 roku dokonałem pierwszego wpisu poświęconego strategii bastiona.
W tym podejściu inwestycyjnym wykorzystywana jest strategia bastiona, której istotą jest między innymi to że, że akcje kupowane są w danym dniu o określonej godzinie a sprzedawane są dokładnie po miesiącu.
Opis strategii bastiona znajduje się pod poniższym linkiem !
http://analizy-rynkowe.pl/bastion/
W nowej analizie przetestowałem zachowanie kursów akcji wchodzących w skład indeksu WIG20 w okresie od 11 maja 2020 roku do 2 sierpnia 2024 roku.
Generalnie rzecz biorąc wykorzystywane są w strategii bastiona dane 1-godzinowe a nie dane dzienne.
Pozycja długa otwierana jest wówczas, gdy pokonywany jest szczyt wydmy giełdowej.
Pozycja długa jest zamykana po 1 miesiącu.
W poniższym pliku przedstawiłem zestawienie dat kupna i cen kupna (w dniu pojawienia się sygnału kupna zgodnie ze strategią bastiona ) oraz dat sprzedaży i cen sprzedaży (następujących 1 miesiąc po pojawieniu się sygnału kupna) w okresie od 11 maja 2020 roku do 2 sierpnia 2024 roku.
Średnia ta była dodatnia i wyniosła 3,39 %.
Jeżeli cena akcji w momencie kupna była niższa od 60 złotych to średnia 1-miesięczna zmiana kursu akcji spółki po pojawieniu się sygnału kupna zgodnie ze strategią bastiona w badanym okresie w grupie spółek wchodzących skład indeksu WIG20 wynosiła dotychczas 5,99 %.
Zachęcam do samodzielnego testowania przydatności strategii bastiona.
Sławomir Kłusek, 5 sierpnia 2024 roku
Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.