12-08-2020

Bardzo niski poziom wskaźnika C/WK dla indeksu WIG-Banki może zachęcić inwestorów giełdowych do kupna akcji banków

Z badań Thomasa Bulkowskiego opublikowanych przez niego w książce ,,Analiza fundamentalna Analiza fundamentalna i inwestowanie pozycyjne. Ewolucja gracza giełdowego” wynika, że najwyższym poziomem wzrostu kursu w danym roku charakteryzują się kursy akcji tych spółek, które w poprzednim roku odnotowały wartość wskaźnika Cena/Wartość Księgowa w przedziale 0-0,5 (wzrost kursu o 36 %) a następnie w przedziale 0,5-1,0 (wzrost kursu o 20 %).

Popatrzmy teraz z tego punktu widzenia nie tyle nawet na poziomy wskaźnika Cena/Wartość Księgowa dla poszczególnych spółek, ale dla poszczególnych indeksów branżowych. Okazuje się, że najniższy poziom wskaźnika Cena/Wartość Księgowa charakterystyczny jest dla indeksy branży bankowej WIG-Banki. Wynosi zaledwie 0,45. 

WAŻNA INFORMACJA

Uwaga – od 31 maja 2019 roku jestem akcjonariuszem spółek: Orange PL, PKO BP, PKN Orlen, PGNiG oraz Tauron PE 

http://analizy-rynkowe.pl/ja-jako-inwestor-dlugoterminowy-w-sensie-z-5-letnim-horyzontem-inwestycyjnym/

Sławomir Kłusek, 12 sierpnia 2020 roku

bty

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

14+