12-10-2022

Branża relatywnie ciekawa – WIG-Banki na sile względnej wobec WIG-u 20

Dziś moją uwagę zwrócił wykres siły względnej WIG-Banki/WIG20. W poniższym wpisie chciałbym krótko opisać 3 symptomy mogące sugerować odwracanie trendu spadkowego na wzrostowy.

Po pierwsze: na wykresie siły względnej WIG-Banki/WIG20 stworzonym w oparciu o dane miesięczne mamy do czynienia z bardzo ciekawą sytuacją. Oscylator stochastyczny obliczony na podstawie tych danych doszedł do strefy wyprzedania.

WIG-BANKI/WIG20 

BANKI-WIG20-WYKRES-1

Po drugie: na wykresie siły względnej WIG-Banki/WIG20 stworzonym w oparciu o dane miesięczne pojawiła się formacja harami będace objawem mocnej walki popytu i podaży, której rezultatem może być (dlatego, że walka ta odbywa się w miejscu nieco wyższym od wsparcia) zwyżka na wykresie

WIG-BANKI/WIG20  

BANKI-WIG20-WYKRES-2

Po drugie: na wykresie siły względnej WIG-Banki/WIG20 stworzonym w oparciu o dane dzienne pojawił się sygnał kupna zgodnie z metodą niedźwiedzi wyginających się w pałąk.

WIG-BANKI/WIG20  

BANKI-WIG20-WYKRES-3

Wprawdzie metoda niedźwiedzi wyginających się w pałąk dotychczas testowane była przeze mnie na wykresach kursów akcji oraz na wykresach indeksów, ale nie zaszkodzi zwrócić uwagę także i na sygnały kupna zgodnie z metodą niedźwiedzi wyginających się w pałąk na wykresach siły względnej.

O metodzie niedźwiedzi wyginających się w pałąk

http://analizy-rynkowe.pl/palak-2/

http://analizy-rynkowe.pl/srednia-12-miesieczna-zmiana-kursu-akcji-spolki-po-pojawieniu-sie-sygnalu-kupna-zgodnie-z-metoda-niedzwiedzi-wyginajacych-sie-w-palak-w-grupie-spolek-wchodzacych-aktualnie-w-sklad-indeksu-mwig40-wynos/

http://analizy-rynkowe.pl/srednia-12-miesieczna-zmiana-indeksu-gieldowego-po-pojawieniu-sie-sygnalu-kupna-zgodnie-z-metoda-niedzwiedzi-wyginajacych-sie-w-palak-w-grupie-indeksow-gieldowych-z-azji-wynosila-dotychczas-220/

http://analizy-rynkowe.pl/skad-wziela-sie-nazwa-metoda-niedzwiedzi-wyginajacych-sie-w-palak/

Sławomir Kłusek, 12 października 2022 roku

fbt

Treści zawarte na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej analizy-rynkowe.pl.

2+