15-02-2016

Awans z rubryki ,,Poczekalnia” do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” – mBank

Po raz dwunasty w dotychczasowej historii funkcjonowania tej strony doszło do awansu spółki z rubryki ,,Poczekalnia” do rubryki ,,Wykres do przemyślenia”.

Akcje mBanku wybiły się bowiem z podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić oznaczałoby to wzrost kursu akcji tej spółki do 367 złotych i 35 groszy.

MBANK

MBANK

Poprzednio tego awansu doświadczyły Capital Partners, Elektrotim, Relpol, PKO Bank Polski, Muza, Atrem, Mostostal Warszawa, Eurocash, Alta, PeKaO oraz P.A.Nova.

Warto przy okazji przypomnieć, że formacja podwójnego dna ma niejako dwa ,,zadania”.

,,Zadaniem” pierwszym jest po prostu wypełnienie się formacji (w tym przypadku wzrost kursu akcji P.A. Nova do 33 złotych i 17 groszy).

,,Zadaniem” drugim jest doprowadzenie do zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

Należy przypomnieć, że podstawową rubryką analityczną jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia”, w której prezentowane są wykresy tych przykładowych akcji spółek, które już wybiły się z formacji podwójnego dna.

Od drugiego numeru ,,Raportu Tygodniowego” postanowiłem jednak wprowadzić także kategorię ,,poczekalnia”. Podobnie jak pasażerowie czekają w poczekalni na swój pociąg tak i spółki ,,oczekują” tego, aby zostać wprowadzone do rubryki ,,Wykres do przemyśleń”.

Sławomir Kłusek, 15 lutego 2016 roku

Treści zawarte na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie treści zawartych na stronie internetowej www.analizy-rynkowe.pl

0