10-02-2015

Awans z rubryki ,,Poczekalnia” do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” – Atrem

Po raz szósty w dotychczasowej historii funkcjonowania tej strony doszło do awansu spółki z rubryki ,,Poczekalnia” do rubryki ,,Wykres do przemyślenia”.

Akcje spółki Atrem wybiły się bowiem z podwójnego dna. Gdyby formacja ta miała się wypełnić oznaczałoby to wzrost kursu akcji tej spółki do 5 złotych i 29 groszy.

ATREM

ATREM

Poprzednio tego awansu doświadczyły Capital Partners, Elektrotim, Relpol, PKO Bank Polski oraz Muza.

Warto przy okazji przypomnieć, że formacja podwójnego dna ma niejako dwa ,,zadania”. ,,Zadaniem” pierwszym jest po prostu wypełnienie się formacji (w tym przypadku wzrost kursu akcji Atrem do 5 złotych i 29 groszy).

,,Zadaniem” drugim jest doprowadzenie do zmiany trendu ze spadkowego na wzrostowy.

Osoby szerzej zainteresowane sytuacją kursu spółki Atrem mogą zapoznać się także z poprzednim artykułem poświęconym tej tematyce.

http://analizy-rynkowe.pl/poczekalnia-atrem/

http://analizy-rynkowe.pl/wykresie-sily-wzglednej-atremwig-20-doszlo-juz-wybicia-podwojnego-dna-moga-byc-konsekwencje-kursu-akcji-spolki-atrem/

Należy przypomnieć, że podstawową rubryką analityczną jest rubryka ,,Wykres do przemyślenia”, w której prezentowane są wykresy tych przykładowych akcji spółek, którejuż wybiły się z formacji podwójnego dna.

Od drugiego numeru ,,Raportu Tygodniowego” postanowiłem jednak wprowadzić także kategorię ,,poczekalnia”. Podobnie jak pasażerowie czekają w poczekalni na swój pociąg tak i spółki ,,oczekują” tego, aby zostać wprowadzone do rubryki ,,Wykres do przemyśleń”.

Sławomir Kłusek, 10 lutego 2015 roku

0