15-07-2015

Atrem – kurs akcji tej spółki może zyskać 13,5 %…czy w takim razie kurs spółki Tesgas na tym skorzysta ? Jest to możliwe !

W swoich tekstach publikowanych na stronie internetowej http://analizy-rynkowe.pl/ wskazywałem na to, że pomiędzy zachowaniem kursu akcji spółki Atrem a zachowaniem spółki Tesgas występuje stosunkowo silne powiązanie.

http://analizy-rynkowe.pl/atrem-juz-rusza-czy-pociagnie-za-soba-tesgas/

Obie spółki znalazły się w rubryce ,,Wykres do przemyślenia”. Niezbędnym kryterium kwalifikacyjnym do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” było wybicie z formacji podwójnego dna.

Zakładam, że ,,zadaniem” formacji podwójnego dna jest doprowadzenie do zmiany trendu spadkowego na wzrostowy.

Oczywiście nie zawsze do owej zmiany dochodzi. Czasem dochodzi, czasem nie. W przypadku spółki Atrem po wprowadzeniu jej do rubryki ,,Wykres do przemyślenia” doszło do wzrostu, w przypadku spółki Tesgas kurs na razie spadł.

Może jednak pojawia się szansa na to, że w przyszłości wzrosną zarówno: kurs spółki Atrem, jak również kurs spółki Tesgas ? Nie jest to wykluczone.

Na czym opieram swoje rozumowanie… przede wszystkim na to, że w przypadku kursu akcji spółki Atrem nie wypełniła się formacja nietypowego podwójnego dna.

Gdyby formacja ta miała się wypełnić powinno dojść do zwyżki kursu akcji tej spółki o 13,5 %.

ATREM

ATREM

Czy owemu wzrostowi będzie towarzyszyć wzrost kursu akcji spółki Tesgas ? jest to możliwe.

Sławomir Kłusek, 15 lipca 2015 roku

0